سالن مطالعه و دفتر ستاد بزرگداشت و نشر آثار حضرت آیت الله بهجتی افتتاح شد.
با حضور جمعی از مسئولین شهرستان، سالن مطالعه حضرت آیت الله بهجتی (شفق) و دفتر ستاد بزرگداشت و نشر آثار معظم له در اردکان افتتاح شد.

در این مراسم امام جمعه اردکان ضمن گرامیداشت یاد و نام علما و بزرگان شهرستان اردکان بویژه آیت الله بهجتی (شفق) گفت: این عالم بزرگوار نه تنها افتخار شهر ما بلکه از افتخارات کشور هستند.

وی با تقدیر و تشکر از خانواده آیت الله بهجتی برای راه اندازی و تجهیز این کتابخانه و سالن مطالعه اظهار داشت: در کنار هر مسجدی لازم است که یک کتابخانه وجود داشته باشد چرا که در ایام امتحانات و کنکور جوانان زیادی مراجعه می کنند که ساعات کار کتابخانه های عمومی شهر محدود است اما کتابخانه هایی که در کنار مساجد قرار دارد این محدودیت را ندارند و می توانند خدمات خوبی ارائه کنند.

امام جمعه اردکان گفت: برای پیشرفت جوانان باید فضاهای مناسبی جهت مطالعه وجود داشته باشد.

مدیر اجرایی این پروژه نیز گفت: طبق بررسی هایی که در محدوده مسجد خاتم الانبیاء داشتیم و با توجه به عدم وجود فضای مناسب برای جوانان این منطقه جهت مطالعه به این نتیجه رسیدیم که در کنار مسجد یک فضای آموزشی را برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم کنیم.

وی افزود: در این سالن مطالعه امکانات لازم برای دانش آموزان و دانشجویان هم از نظر کتب منابع و هم کمک آموزشی فراهم شده است و در آینده نیز تجهیزات رایانه ای کمک درسی نیز به این مجموعه اضافه خواهد شد.

سید ولی الله فاطمی اردکانی اظهار داشت: امیدواریم که بتوانیم از استعدادهای خوب این منطقه بهره وری کامل بشود تا شاهد رشد و شکوفایی هرچه بهتر این جوانان باشیم.

وی گفت: سالن مطالعه حضرت آیت الله بهجتی (شفق) با زیربنای 150 مترمربع و با هزینه ای بالغ بر 50 میلیون تومان به همت خانواده آیت الله بهجتی در کنار مسجد خاتم الانبیاء اردکان احداث و تجهیز گردیده است.

 

تاریخ خبر : جمعه 3 شهریور 1396 ساعت 11:06 | تعداد نمایش : 565
 
موضوع :
در محضر یار